Najmodniejsze wzory tapet ściennych - LeonPokorski

Home / Materiały budowlane / Najmodniejsze wzory tapet ściennych

Najmodniejsze wzory tapet ściennych

Chcąc zmienić, odnowić lub unowocześnić wnętrze swojego mieszkania idealnym rozwiązaniem będzie tapeta ścienna. Po wielu latach nieobecności coraz częściej widnieją one na ścianach naszych domów i mieszkań wprowadzając oryginalny i niepowtarzalny charakter. A ogromny wybór pozwala stworzyć wnętrze o jakim zawsze marzyliśmy. Jednak nie tylko wzór i kolor jest najważniejszy. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj tapet. Na rynku pojawiło się wiele różnych rodzajów tapet ściennych, które przeznaczone są do różnych pomieszczeń.

Rodzaje tapet ściennych

Jedną z najstarszych tapet jest tapeta papierowa, wykonana z dwóch warstw papieru z których jedna jest zadrukowana, na drugą natomiast nakładamy klej, wówczas nawet tapeta z fakturą, po przyklejeniu zachowuje pożądany efekt. Wadą tapet papierowych jest to , że są delikatne i podatne na uszkodzenia. Innym rodzajem jest tapeta reliefowa, która najczęściej znajduje zastosowanie w kuchniach oraz łazienkach ponieważ dobrze sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach. Ten rodzaj tapet jest bardzo łatwy w nakładaniu, a ich cechą charakterystyczną jest trójwymiarowy nadruk. Jednak w ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się tapety winylowe oraz flizelinowe. Te pierwsze również nadają się do wilgotnych pomieszczeń czyli w szczególności kuchni i łazienek. Po zadrukowaniu papier jest wytłaczany na gorąco co sprawia, że powstają na nim kolorowe i niepowtarzalne nadruki, które idealnie dopasują się do każdego wnętrza. Natomiast tapety na flizelinie są szczególnie łatwe w nakładaniu, ponieważ klejem smarujemy tylko powierzchnię ściany a następnie przykładamy do niej suche kawałki tapety. Tapety flizelinowe charakteryzują się powierzchnią reliefową lub winylową.

Najmodniejsze wzory tapet

Decydując się na tapetę do swojego wnętrza najczęściej wybieramy motyw kwiatów ponieważ sprawdza się on w każdym pomieszczeniu i można dopasować go do każdej aranżacji. Często sięgamy po stylizowane bukiety, pojedyncze storczyki, a także pola lawendy lub dmuchawce w stylu retro. Innym rozwiązaniem które często wybieramy do swojego wnętrza są tapety graficzne. Pionowe pasy bądź też linie lub przeskalowane litery mogą sprawić , że nasze wnętrze optycznie się powiększy. Dlatego ten rodzaj tapet ściennych najczęściej wykorzystywany jest w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. W ostatnim czasie najczęściej sięgamy po tapety wprowadzające iluzje. Są to w pewnym sensie fototapety, które przedstawiają motywy przyrody, krajobrazy, bądź wizerunki przedstawiające architekturę miast.

Jaka tapeta najlepsza? Porównaj http://www.remontowy.com.pl/category/salon-tapet?horizontal