Okna PCV – uniwersalność i estetyka w jednym - LeonPokorski

Home / Budowa / Dom i ogród / Wyposażenie / Okna PCV – uniwersalność i estetyka w jednym

Okna PCV – uniwersalność i estetyka w jednym

Okna PCV są bardzo praktycznym rozwiązaniem praktykowanym w nowoczesnych, jak i starszego typu domach. Dzięki najnowszym technologiom twórcy okien PCV są w stanie imitować kolor drewnianych profili okiennych. W skutek czego okna PCV mogą być z powodzeniem wykorzystywane do wykończania prac budowlanych niemal każdego rodzaju obiektu, nawet tego utrzymanego w starym stylu. Dodatkową zaletą przemawiającą za oknami PCV jest ich cena. To zdumiewające, ale okna PCV są dużo tańsze od zwykłych okien drewnianych.

Cena okien plastikowych bywa mniejsza nawet o 20- 30 % w porównaniu z oknami drewnianymi. Ze względu na materiał, z którego okna PCV są wykonane, są one również dużo bardziej trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Okna te potrafią znieść silny grad, deszcz, zdecydowanie lepiej też reagują na zanieczyszczenia i uderzenia. Dzieje się tak, ponieważ okna plastikowe mają masywniejsze szyby, które często posiadają również właściwości przeciwwłamaniowe. Dlatego przypadkowe uderzenie piłką w okno PCV przez bawiące się dziecko, nie musi kończyć się wydatkiem i wymianą szyby. Zaletą okien PCV jest przede wszystkim ich szczelność, którą można oczywiście dopasować w zależności od potrzeb danego pomieszczenia i ich użytkowników.

Okna plastikowe cechują się dużą elektrostatycznością, czyli przyciąganiem pyłów i zanieczyszczeń. Jednak okna te radzą sobie świetnie z usuwaniem tego typu zabrudzeń. Wystarczy zwilżona szmatka, ewentualnie jeszcze płyn do mycia szyb i chwila cierpliwości. Zabrudzenia nie wnikają w strukturę okien i łatwo sobie z nimi poradzić.

Więcej informacji dotyczących okien PCV znajdziesz tutaj http://www.oknaidrzwi1.pl/oferta/okna-pcv