Styl duński we wnętrzach - LeonPokorski

Home / Aranżacje / Dom i ogród / Materiały budowlane / Styl duński we wnętrzach
07

Styl duński we wnętrzach

Moda na skandynawski minimalizm w aranżacji wnętrz trwa w najlepsze. Coraz więcej ludzi docenia harmonię płynącą z jasnej, czystej palety barw, która doskonale modeluje przestrzeń. Polacy zaczęli doceniać wnętrza, które zamiast być w pełni zagracone są w pełni funkcjonalne. Przymierzasz się do zlecenia architektowi zaprojektowania Twoich wnętrz? Podoba Ci się minimalizm, ale boisz się nudy? Zapoznaj się ze stylem duńskim, który z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jak powstał styl duński?
Według źródeł historycznych styl duński powstał w latach trzydziestych XX wieku. Za jego pioniera uznaje się Kaarema Klinta, twórcę wydziału meblarskiego kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. Postanowił on sprzeciwić się surowemu funkcjonalizmowi, oferując przedmiot, który łączy estetyczną formę z walorami użytkowymi.

Czym charakteryzuje się styl duński?
Duńskie wzornictwo skoncentrowane jest w równym stopniu na kształcie oraz funkcji przedmiotu. Cechą charakterystyczną są zaokrąglone krzywizny, które są niezwykle łagodne dla oka i wprowadzają element estetycznej harmonii. W przedmiotach często pojawiają się fantazyjne detale, które skutecznie przyciągają wzrok. Oryginalne kształty mebli pozwalają architektom wnętrz tworzyć nieszablonowe, zróżnicowane kompozycje. Ważnym aspektem stylu duńskiego jest podejście do użytkowników danych przedmiotów. Mają one być jak najlepszej jakości, kosztując przy tym niewygórowaną cenę, na którą każdy może sobie pozwolić. Dzięki temu zabiegowi duńskie akcesoria stanowią estetyczną inwestycję na kilkanaście kolejnych lat.

Wpis powstał na podstawie: Mint & Brisk

Słowa klucze: projektowanie wnętrz warszawa, aranżacja wnętrz warszawa, architekt wnętrz warszawa.