Wymiana starego pieca węglowego - jak wybrać nowy? - LeonPokorski

Home / Budowa / Materiały budowlane / Wymiana starego pieca węglowego – jak wybrać nowy?
obrazek

Wymiana starego pieca węglowego – jak wybrać nowy?

Wymiana starego pieca węglowego – www.kotlobud.pl jak wybrać nowy?

Wiele osób, które posiadają w domach stare piece węglowe, decyduje się na ich wymianę na nowszy model. Powodów takiej decyzji jest wiele, może to być na przykład fatalny stan starego, używanego od wielu lat pieca jak też również chęć zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Nowoczesne piece bowiem zużywają znacznie mniej opału niż stare, co można odczuć już w pierwszym roku ich użytkowania. Gdy mowa o wymianie pieca w starszej instalacji, musi on być właściwie dobrany. Im jest ona starsza, tym większa powinna być ostrożność w wyborze pieca. Jeżeli bowiem zostanie wybrany zbyt duży, może powodować problemy w jej działaniu. Dlatego też na pewno do tego potrzebna będzie porada profesjonalisty który stwierdzi, który rodzaj pieca idealnie się będzie nadawał jak również określi jego parametry. Warto także sprawdzić, czy nie będzie konieczne wykonanie innych prac, które umożliwią montaż nowego pieca. Bywa, że mają one na przykład całkiem inne podłączenia niż stare czego wynikiem jest właśnie konieczność adaptacji starszej instalacji. Poza tym trzeba mieć pewność, że po wymianie pieca instalacja nie będzie sprawiać problemów, dlatego też konieczne jest sprawdzenie jej szczelności.

obrazek

Na pewno tego typu prace powinna wykonywać profesjonalna firma. Musi być bowiem pewność właściwego wykonania wszystkich niezbędnych połączeń. Obecnie nowe piece węglowe mają w pewien sposób standardowe podłączenia, gwarantujące ich bezproblemowe działanie, jednak stare instalacje mogą posiadać połączenia całkiem innego rodzaju. Jeżeli wybiera się pice, należy zwrócić uwagę także na wygodę korzystania z niego. Obecnie można bez problemu znaleźć tak zwane piece z podajnikiem, dzięki którym eliminuje się obsługę pieca do minimum. W razie konieczności, gdy temperatura na piecu jest zbyt niska, wtedy sterowanie automatyczne powoduje podanie odpowiedniej, niezbędnej ilości opału. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu bardzo często bez problemu można wyjechać z domu nawet na kilka dni. Dlatego też na pewno nie dziwi fakt, że są one jednymi z częściej wybieranych pieców na rynku.

Ze względu na to, że konkurencja w tej branży jest coraz większa, dzisiaj ceny jakie klienci muszą zapłacić za piece stają się dla nich znacznie bardziej przystępne niż kiedyś. Dzięki temu coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich wymianę i nie będzie to zbyt wielkim obciążeniem dla ich domowego budżetu. Bardzo wiele informacji, w tym także porównania pieców pod różnymi względami, można dzisiaj bez trudu znaleźć w Internecie, z czego korzysta coraz więcej osób.